Blog

Nový design – nová praxe

Nový design PU podložky na jógu

Možná jste zaznamenali novou řadu profesionálních protiskluzových podložek Boho Natural. Každý jednotlivý produkt pro Vás testují nejen holky vývojářky, ale i jógoví instruktoři po celé republice a na Slovensku. Po delší době praxe jsme zjistili, že se na podložce neustále obsesivně kontrolujeme. Ano, i my s 18 letou jógovou praxí jsme neustále koukali dolů na zem a kontrolovali nastavení chodidel podle čáry na podložce, i když dávno víme jak se nastavit, i když jsme tam dobře a intuitivně cítíme nastavení svého těla. Pořád jsme měli sklopenou hlavu a koukali dolů. Je fajn se správně nastavit a taky to časem přijde zcela automaticky, není kam spěchat. Kromě neustáleho kontrolování je důležité se učit sami vnímat své tělo a věřit si. Naše jógová praxe má za cíl kromě posílení, protažení a ozdravení našeho těla i zastavení naší kritické mysli a to v tomhle případě tak úplně nevyšlo.

Když jsme při cvičení jógy neustále plně na fyzické úrovni, využíváme jen malou část potenciálu, který nám jóga nabízí. Ze začátku nám to stačí, ale postupem času začneme procházet hlouběji sami k sobě a právě v ten okamžik je jakékoliv vyrušení krokem zpět. Boho tak okamžitě zakročilo a přišlo s novinkou. Podložka zachovávající si kvality té předchozí. Ani začátečník se neztratí a dokáže se bez většího vyrušení nastavit podle středového pruhu složeného ze spirituálních symbolů. Navíc ale už bez rušivých prvků, které byly na předchozím typu podložek. Každý jednotlivý prvek téhle podložky má svuj smysl a Vás tak bude těšit ještě dlouhá léta. Podívejte se, co prvky na Vaší nové podložce znamenají:

Jeden z nejstarších symbolů zobrazující sjednocení mužské a ženské síly, jejich splynutí a jednotu. Dle řeckých filosofů bindu (tečka) značí počátek stvoření, naši božskou podstatu. Kruh potom značí svět kolem nás. Prázdný prostor mezi tečkou a kruhem je prostorem pro naše přání do kterého si při meditaci promítáme svá přání nebo sankalpu.

Trojúhelník je symbolem naší trojjedinosti. Číslo tři je ve většině kultur považováno za mystické. Jednička reprezentuje naši sílu a dvojka otevřenost, trojka je symbolem skutečné moudrosti. Tečka uvnitř značí naši duši a jedinečnost. Čárky zvenku trojúhelníku potom svým počtem 14 pomáhají zhmotňovat sílu našich myšlenek.

Dle toho kam směřuje špička trojúhelníku, symbolizuje buď naši mužskou nebo ženskou polaritu. Trojúhelník směřující vzhůru je symbolem naší mužské síly, schopnosti analýzy a rozhodování. Uvnitř trojúhelníku najdeme další 4 trojůhelníky, 2 směřující vzhúru nebo dolů a 2 směřující do stran symbolizující fyzickou a duchovní regeneraci. Čárky z venku svým počtem 16 dodávají sílu držet se našich snů.

Zastoupení symbolů a jejich počet potom přináší jednotu a harmonii ve všem do čeho se na podložce pustíme. Symboly tam můžete vnímat jako hezkou dekoraci, středovou linii, bod koncetrace pro svou meditaci nebo je přijmout se vším co Vám můžou nabídnout a podívat se na tak obyčejnou věc jakou podložka může být nadšenýma očima dítěte. Zcela bez předsudků se postavte na svou podložku a vrhněte se rovnýma nohama do své praxe.

Jana Najbrtová

www.najbrtova.eu