Blog

Jak vybrat BOHO podložku na jógu .

Vybrat podložku na jógu se může zdát jako lehký úkol, je to však podobná alchymie jako výběr správných bot. Každá se hodí více pro něco jiného a každému také sedne jiná. Základní věcí, kterou je třeba si uvědomit, je to, jestli chceme podložku spíše na klidné, jemné lekce jógy nebo se s ní chystáme na lekce dynamičtější

Abychom vám výběr jógamatky usnadnili, připravili jsme níže jejich přehled a také natočili video, ve kterém podložky představujeme i s názornými ukázkami.

Eko podložka z přírodního korku a kaučuku 

Tato podložka dokáže krásně přilnout k podlaze a je vhodná pro cvičení bikram jógy a hot jógy nebo pro ty, kterým se více potí dlaně a chodidla. Pokud tedy vaše končetiny zůstávají i během cvičení suché, doporučujeme vybírat z podložek níže. Díky přírodnímu materiálu je velmi příjemná na dotek. Čistit ji můžete pouze vodou a hadříkem či speciálním přípravky na podložky, které neobsahují oleje.

BOHO Korková podložka Henna

Ručník i podložka – BOHO VELVET

Ručník a podložka v jednom se hodí hlavně pro cvičení bikram jógy nebo hot jógy, případně pro ty, kteří se více potí. Najdete ji u nás ve více designech s transparentním protiskluzovým povrchem. Omývat ji pak můžete vlhkým hadříkem a povrchové nečistoty jednoduše odstranit vysavačem. Při větším znečištění ji lze i vyprat v pračce do 30°C, na další lekci pak bude jako nová.

Najdete ji u nás ve třech variantách – pokud máte citlivější klouby, oceníte verzi s tloušťkou 3 mm a pokud hledáte spíše tenčí podložku zvolte variantu 2,5mm nebo cestovní variantu, která je tenká pouze 1 mm a díky tomu ji snadno přibalíte jako ručník do svého kufru.

BOHO VELVET – Kolibřík (vyprodáno), nyní již k dispozici pouze v designu ZEN.

Protiskluzová podložka BOHO YOGI STUDIO

Podložku BOHO YOGI STUDIO oceníte především při jemné józe, kdy poskytne pohodlí vašim kloubům při delším setrvání v pozicích. Mimo to je i protiskluzová, ecofriendly a její struktura zamezuje množení bakterií. Umývat ji můžete hadříkem a jakýmkoli přípravkem na čištění podložek. Tento druh podložky je již bohužel vyprodán.

BOHO YOGI Studio 4mm (vyprodáno).

Kámoška na cesty – BOHO Tripper

Pokud je jóga už každodenní součástí vašeho života, stane se tato cestovní podložka vaší skvělou kamarádkou. Váží jen něco málo pod 2 kg a snadno ji složíte do kufru či batohu. Umí krásně přilnout k podlaze. Čistit ji můžete vlhkým hadříkem, běžnými saponáty na nádobí i čističi na podložky. Podložy Tripper jsou již vyprodány.

BOHO Tripper

BOHO Profesionál na dynamickou jógu

Rychlejší střídání pozic a jejich přechody si žádají podložku, která vás za každou cenu podrží a nebude klouzat. Skvělou volbou jsou tak podložky BOHO Profesionál, které jsou protiskluzové a vybírat si můžete z více designů a barev. Jsou širší než běžné podložky, v ásanách si tak budete moci užít o něco více prostoru. Snadno se čistí – použijete jen mokrý hadřík a necháte podložku uschnout, pokud se objeví mastná skvrna, vystačíte si s kapkou saponátu na nádobí. 

Připravené pro vás máme také dvě verze a to tloušťku 2,5 mm a 5 mm.

BOHO Profesionál – Peříčka

K výběru jógamatky Vám také může posloužit následující tabulka srovnání našich podložek.

Věříme, že výběr nové jógamatky teď pro vás bude snadnější a užijete si s ní spousty úžasných ásan. 

BOHOvský den přeje BOHO Natural. 🙂