Blog

Jak si vybrat BOHO podložku na jógu.

Vybrat podložku na jógu se může zdát jako lehký úkol, je to však podobná alchymie jako výběr správných bot. Každá se hodí více pro něco jiného a každému také sedne jiná. Základní věcí, kterou je třeba si uvědomit, je to, jestli chceme podložku spíše na klidné, jemné lekce jógy nebo se s ní chystáme na lekce dynamičtější

Abychom vám výběr jógamatky usnadnili, připravili jsme níže jejich přehled a také natočili video, ve kterém podložky představujeme i s názornými ukázkami.

Eko podložka z přírodního korku a kaučuku 

Tato podložka dokáže krásně přilnout k podlaze a je vhodná pro cvičení bikram jógy a hot jógy nebo pro ty, kterým se více potí dlaně a chodidla. Pokud tedy vaše končetiny zůstávají i během cvičení suché, doporučujeme vybírat z podložek níže. Díky přírodnímu materiálu je velmi příjemná na dotek. Čistit ji můžete pouze vodou a hadříkem či speciálním přípravky na podložky, které neobsahují oleje.

BOHO Korková podložka Henna

Ručník i podložka – 2v1

Ručník a podložka v jednom se hodí hlavně pro cvičení bikram jógy nebo hot jógy, případně pro ty, kteří se více potí. Najdete ji u nás ve více designech a některé z nich jsou i s protiskluzovým povrchem. Omývat ji pak můžete vlhkým hadříkem a povrchové nečistoty jednoduše odstranit vysavačem. Při větším znečištění ji lze i vyprat v pračce do 30°C, na další lekci pak bude jako nová.

Najdete ji u nás ve dvou variantách – pokud máte citlivější klouby, oceníte verzi s tloušťkou 4 mm a pokud hledáte spíše podložku na cesty, zvolte variantu, která je tenká pouze 1 mm a díky tomu ji snadno přibalíte do svého kufru.

BOHO 2v1 – Kolibřík

Protiskluzová podložka BOHO YOGI STUDIO

Podložku BOHO YOGI STUDIO oceníte především při jemné józe, kdy poskytne pohodlí vašim kloubům při delším setrvání v pozicích. Mimo to je i protiskluzová, ecofriendly a její struktura zamezuje množení bakterií. Umývat ji můžete hadříkem a jakýmkoli přípravkem na čištění podložek.

Vybírat můžete také ze dvou verzí a to tloušťkou 4 mm nebo 6 mm

BOHO YOGI Studio 4mm

Kámoška na cesty – BOHO Tripper

Pokud je jóga už každodenní součástí vašeho života, stane se tato cestovní podložka vaší skvělou kamarádkou. Váží jen něco málo pod 2 kg a snadno ji složíte do kufru či batohu. Umí krásně přilnout k podlaze. Čistit ji můžete vlhkým hadříkem, běžnými saponáty na nádobí i čističi na podložky. 

Na cesty je vhodná také podložka 2v1, o které se zmiňujeme výše a to v provedení s tloušťkou 1 mm.  

BOHO Tripper

BOHO Profesionál na dynamickou jógu

Rychlejší střídání pozic a jejich přechody si žádají podložku, která vás za každou cenu podrží a nebude klouzat. Skvělou volbou jsou tak podložky BOHO Profesionál, které jsou protiskluzové a vybírat si můžete z více designů a barev. Jsou širší než běžné podložky, v ásanách si tak budete moci užít o něco více prostoru. Snadno se čistí – použijete jen mokrý hadřík a necháte podložku uschnout, pokud se objeví mastná skvrna, vystačíte si s kapkou saponátu na nádobí. 

Připravené pro vás máme také dvě verze a to tloušťku 2,5 mm či 5 mm.

BOHO Profesional – Peříčka

K výběru jógamatky Vám také může posloužit následující tabulka srovnání našich podložek.

Věříme, že výběr nové jógamatky teď pro vás bude snadnější a užijete si s ní spousty úžasných ásan. 

BOHOvský den přeje BOHO Natural. 🙂